100339 Ergebnisse zur aktuellen Sucheinstellung map
TrackRank mind. 3
 

Tour #7729: 2007.04.14. Aš-rozhledna Kornberg-Aš

Kategorie: Trekkingbike
Tschechien » Karlovarský kraj (Karlsbad) » Cheb » Aš

Rozhledna Kornberg

Rozhledna Kornberg se stala první, na kole navštívenou, z rozhleden v blízkém okolí Aše.

Trasa byla naplánovaná a posléze vedla následujícími průjezdními body:

Aš - Neuhausen - Schönlind - Grünhaid - Schönwald - Brunn - rozhledna Kornberg, odtud potom po malé krátké přestávce nazpět - Pilgramsreuth - Kleppermühle - Sophienreuth - Schönlind - Štítary - Krásná - Aš

Aš (německy: Asch) je město na západě Čech v Karlovarském kraji, okrese Cheb. Město Aš leží v Ašském výběžku a je obklopeno ze tří stran Německem (Bavorskem a Saskem). Přímo zde i v blízkém okolí je několik hraničních přechodů s Německem. Počátkem roku 2012 zde žilo přes 13 tisíc obyvatel.
Toto druhé nejzápadnější město České republiky je jedním ze 14 zakládajících členů česko-německého společenství Přátelé v srdci Evropy, někdy také označovaného za mikroregion. Aš je také členem sdružení Ašsko, jehož členy jsou obce bývalého ašského okresu.
Aš se nachází ve Smrčinách, v západní části okresu Cheb, na historickém území Ašska. Rozprostírá se pod vrchem Háj, v oblasti Ašské vrchoviny, v nadmořské výšce okolo 666 metrů nad mořem. Aš je městem zeleně, obklopena lesy a s množstvím parků. Městské sady Míru jsou klasifikovány jako významný krajinný prvek.
Severní okrajovou částí města protéká Ašský potok, který se u Podhradí vlévá do Bílého Halštrova. V Aši také pramení Račí potok (Selbbach), který dále teče do Německa.
Aš tvoří jednotný celek se svou místní částí Mokřiny, a s obcí Krásná. Na západní straně města se táhne státní hranice s Německem. Zde se také nachází hraniční přechod Aš-Wildenau (Selb).
 

 

Weitere Informationen:

http://www.muzeum-as.cz/de/uvodni

Tour Galerie

Tour Karte und Höhenprofil

Kommentare abgeben

Möchtest du einen Kommentar abgeben?